سمپاشی مزارع گندم

نکاتی درباره بهترین روش سمپاشی مزارع گندم

برای اینکه بتوان بهترین روش سمپاشی مزارع گندم را شناسایی کرد، نیاز است تا با اهداف و نحوه سمپاشی نیز آشنا شویم. معمولا روش های بسیار زیادی برای سمپاشی مزرعه گندم وجود دارد، اما برخی از این روش ها دارای معایبی هستند که سبب می شود تا استفاده از آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد. سمپاشی مزارع گندم می تواند به روش سنتی و یا مدرن انجام شود، قطعا هر کدام از این روش ها دارای معایب و مزایایی بوده، اما روش مدرن سمپاشی مزارع توانسته است کشاورزان را راضی کرده و نگرانی های آنها بابت سمپاشی سنتی را از بین ببرد.

بهترین روش سمپاشی مزارع گندم قطعا روشی است که با کمترین هزینه ممکن بتوان بازدهی مناسبی را دریافت کرد. کاهش هزینه های سمپاشی با صرفه جویی در آب، سم و عدم نیاز به کارگر اتفاق می افتد. بدین ترتیب کشاورزانی که می خواهند به اهداف خود در کشاورزی برسند و از طرفی مقدار هزینه های خود را به حداقل برسانند، می توانند از روش های مدرن برای سمپاشی مزارع مختلف از جمله گندم استفاده کنند.

بهترین روش سمپاشی مزارع گندم

سمپاشی با پهپاد را می توان یکی از بهترین روش های سمپاشی مزارع گندم دانست. سمپاشی با پهپاد دارای ویژگی های بسیار زیادی بوده که قطعا در ادامه این مطلب بیشتر به آنها پرداخته می شود تا همه کشاورزان بتوانند با این روش سمپاشی آشنا بشوند. خدمات سمپاشی با پهپاد کمک می کند تا زمین های زیر کشت گندم را بدون هیچ گونه آسیب فیزیکی سمپاشی کرد. این در حالی است که ورود ماشین آلات و ادوات کشاورزی برای سمپاشی به روش سنتی ممکن است بخش قابل توجهی از زمین را با مشکل مواجه کرده و این موضوع می تواند بر روی تناژ گندم در هنگام برداشت تاثیر گذار باشد.

سمپاشی با پهپاد از جمله خدماتی است که در شهر های مختلف قابل ارائه بوده و بدون هیچ گونه محدودیت خاصی می توان هر نوع زمینی را سمپاشی کرد. استفاده از بهترین سم علف کش در روش سمپاشی با پهپاد کمک می کند تا سمپاشی نتیجه ای مطلوب را به همراه داشته باشد. بدین ترتیب افرادی که وارد حرفه کشاورزی می شوند، باید اطلاعات خود در مورد انواع سم علف کش را افزایش دهند تا بتوانند با مشاهده علف های هرز، سم علف کش مناسب را شناسایی کرده و از آن استفاده کنند.

مزایای سمپاشی مزارع گندم با استفاده از پهپاد

استفاده از نازل میکرونر

یکی از مزایای اصلی استفاده از پهپاد برای سمپاشی مزارع گندم، استفاده از نازل میکرونر می باشد. نازل میکرونر این امکان را فراهم می کند که همه قطره های سم که پاشیده می شوند، هم اندازه باشند. بدین ترتیب به همه برگ های گندم مقدار یکسانی سم می رسد. این موضوع باعث می شود تا به بخشی از گندم ها بر اثر رسیدن سم بیش از حد آسیبی وارد نشود. از طرفی دیگر رسیدن سم با مقدار کمتر از حد مجاز نیز ممکن است باعث عدم حذف علف های هرز گندم بشود. از این رو استفاده از نازل های میکرونر برای پاشش منظم قطره های سم امری ضروری است که در سمپاشی با پهپاد تحقق یافته است.

حذف هزینه های مربوط به کارگر

چنانچه سمپاشی مزارع گندم با استفاده از تراکتور و یا به صورت دستی انجام شود، حداقل 2 الی 3 کارگر در روز مورد نیاز بوده تا بتوان این کار را انجام داد. چنانچه سطح زیر کشت گندم زیاد باشد ممکن است چندین روز برای سمپاشی مورد نیاز باشد. این کار باعث می شود تا هزینه های مربوط به سمپاشی افزایش یابد. این در حالی است که در روش سمپاشی مزرعه گندم با استفاده از پهپاد نیاز به کارگر زیاد نبوده و یک نفر اپراتور پهپاد با کمک کشاورز می تواند همه کارهای مربوطه را انجام بدهد.

کاهش مصرف سم

یکی از مزایای اصلی سمپاشی مزارع گندم با استفاده از پهپاد این است که می توان در مصرف سم و کود مایع صرفه جویی کرد. با توجه به اینکه نازل های مورد استفاده برای این روش میکرونر بوده، به هیچ عنوان اتلاف سم نداشته و بیشترین استفاده را از کمترین مقدار سم می توان انجام داد. این موضوع در سال های اخیر اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است. زیرا با افزایش نرخ دلار، قیمت سم و کود مایع نیز به سرعت افزایش یافته و چندین برابر سال های قبل شده است.

کاهش مسمومیت افراد بر اثر تماس با سم

با توجه به اینکه در روش سمپاشی مزارع گندم با استفاده از پهپاد نیاز به تماس با سم وجود ندارد، لذا مسمومیت های بسیار کمتری اتفاق می افتد. این موضوع باعث شده است تا افرادی که برای حفظ سلامتی خود و دیگران ارزش قائل هستند، سمپاشی با پهپاد را روشی مناسب برای جایگزینی با روش های سنتی سمپاشی بدانند.

جلوگیری از مصرف بی رویه آب

یکی از مزیت های اصلی سمپاشی مزارع گندم با استفاده از پهپاد، جلوگیری از هدر رفتن حجم زیادی از آب است. معمولا در روش سنتی اتلاف آب بسیار بیشتر از روش های مدرن می باشد. بدین ترتیب در مناطقی که بحران کمبود آب وجود دارد، استفاده از پهپاد برای سمپاشی می تواند روشی کاملا علمی و عقلانی به نظر برسد. به همین خاطر در سال های اخیر اغلب افراد در مناطق مختلف کشور، سمپاشی با پهپاد را جایگزین روش های سنتی مانند سمپاشی دستی و یا استفاده از تراکتور کرده اند.

خدمات پهپادی اطلس

خدمات پهپادی اطلس را می توان یکی از بهترین و موثر ترین روش های سمپاشی مزارع گندم دانست. پهپاد اطلس با سرعتی بسیار مناسب و اقتصادی سمپاشی مزارع گندم را انجام می دهد. خدمات پهپادی اطلس توانسته است هزینه انجام شده برای خرید سم را به حداقل برساند، زیرا نازل های استفاده شده برای سمپاشی از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار می باشند. خدمات پهپادی اطلس علاوه بر کیفیت بسیار بالایی که داشته، قیمت نه چندان بالایی نیز دارد. بدین ترتیب اغلب کشاورزانی که به کشت گندم در شهر های مختلف مشغول بوده، می توانند از خدمات پهپادی اطلس برای سمپاشی مزارع خود استفاده کنند.