پهپاد کشاورزی، راه حل توسعه کشاورزی

پهپاد کشاورزی و مزیت های استفاده از آن در صنعت کشاورزی

در حالی که پهپادها برای چندین دهه در صنایع خصوصی مورد استفاده قرار گرفته اند، کاربردهای تجاری آنها به سرعتِ ایده های جدیدی که مبتکران ارائه می دهند، در حال گسترش یافتن است. استفاده از پهپادها در جامعه ما در حال گسترش است.  بخش عمده ای از این گسترش علاوه بر کاهش هزینه های فناوری، به کاهش محدودیت های دولت در استفاده از پهپادها نسبت داده می شود. صنعت کشاورزی -که همچنان به استفاده از فناوری های جدید و در حال تحول ادامه می دهد- پهپاد کشاورزی را ابزاری ضروری برای کشاورزان در سراسر جهان می داند.

فناوری پهپادهای کشاورزی برای انواع مختلفی از کارها، مانند جستجوی محل زمین های جدید، ارائه راه های سریع و آسان برای بررسی از راه دورِ بخش های کوچکی از محصولات زراعی و همچنین بررسی کل زمین کشاورزی مفید است. پهپادها به کشاورزان کمک می کنند تا چندین چالش در حال توسعه در صنعت کشاورزی را مدیریت کنند. استفاده از پهپادهای کشاورزی می تواند به افزایش بهره وری زمین های کشاورزی کمک کند، همچنین باعث سازگاری بهتر کشاورزی با تغییرات آب و هوا می شود. پهپادهای کشاورزی همچنین می توانند در کاهش آلودگی کمک کنند.

بهبود بهره وری با استفاده از پهپاد کشاورزی

یکی از امیدوار کننده ترین و هیجان انگیز ترین مزایای پهپادهای کشاورزی، توانایی آنها در برآوردن مطالبات تغذیه ای در جمعیت رو به رشد است. یکی از امیدوار کننده ترین و مهیج ترین مزایای پهپادهای کشاورزی، توانایی آنها در برآوردن مطالبات جمعیت رو به رشد است. کارشناسان پیش بینی می کنند که جمعیت جهان تا سال 2050 به 9 میلیارد نفر برسد. پیش بینی می شود که تا همین زمان مصرف محصولات کشاورزی نزدیک به 70 درصد افزایش یابد. نیازهای صنعت کشاورزی – که رو به رشد است-  همراه با مشکلاتی که نظارت بر تعداد زیادِ محصولات کشاورزی موجب آن می شود، موانع زیادی را ایجاد کرده است که فناوری پهپاد می تواند به رفع آنها کمک کند.

در حال حاضر، کشاورزان به تصاویر ماهواره ای اعتماد می کنند؛ این تصاویر پیچیده ترین شکل نظارت بر محصولات کشاورزی تا به امروز است. با این وجود محدودیتهای زیادی برای استفاده از این فناوری وجود دارد و پهپادها -به عنوان ابزار ارجح برای بسیاری از مشاغل- به سرعت جایگزین ماهواره ها می شوند. تصاویر ماهواره ای به اندازه کافی هوشمند نیستند و باید از قبل سفارش داده شوند. کشاورزان فقط می توانند یک بار در روز این تصاویر را دریافت کنند و عکس ها فاقد دقت کافی هستند. این تصاویر همچنین بسیار گران هستند و کیفیت آن به عوامل متغیری مانند شرایط آب و هوا بستگی دارد.

فراهم آوردن این امکان برای کشاورزان که به شکل سریع و آسان به یکباره کل مزرعه را بررسی کنند، مزایای بسیاری دارد. امروزه، تصاویر پهپادهای کشاورزی می تواند میزان رشد محصول را با دقت نشان دهند و مناطق کم رشد را پیدا کند؛ این امر باعث می شود مدیریت محصولات کشاورزی به شکل بهتری انجام گردد. پهپادهای کشاورزی می توانند با ترکیب بی شماری از سنسورها-متناسب با نیاز کشاورز- مجهز شوند. سنسورهای مختلفی می توانند برای جدا کردن گیاهان سالم از ناسالم مورد استفاده قرار بگیرند؛ در حالی که برخی دیگر از سنسور ها تفاوت رنگ هایی را که تشخیص آن با چشم انسان امکان پذیر نیست، نشان می دهند. برخی از سنسورها گرما یا رطوبت را برای تعیین میزان سلامت محصول تشخیص می دهند. نقشه هایی از این دست می توانند تا حد زیادی در تعیین مشکلات یک محصول به کشاورزان کمک کنند. همه اینها در نهایت به کشاورزان کمک می کند تا زودتر مشکلات را حل کنند و بهره‌وری محصول خود را بهبود بخشند.

سازگاری با تغییرات آب و هوا با استفاده از پهپادهای کشاورزی

 شرایط آب و هوایی غیر معمول برای بسیاری از کارهای کشاورزی یک اتفاق ناگوار است. تغییرات آب و هوایی در حال بوجود آوردن لیست فزاینده ای از موانع بهره‌وری از جمله خشکسالی، سیل و خسارات ناشی از طوفان است. در نتیجه، کشاورزان به دنبال راهکارهای جدید برای بهبود تولید و افزایش کارآیی آن هستند. با استفاده از فناوری پهپادهای کشاورزی، کشاورزان توانسته اند با موفقیت شرایط مزرعه را پایدار کنند.

آبیاری بزرگترین نگرانی کشاورزانی است که با خشکسالی های طولانی و شدید مواجه هستند. پهپادهای کشاورزی مجهز به سنسورهای مناسب می توانند قسمت هایی از مزرعه را که نیاز به آب بیشتری دارند شناسایی کنند. کشاورزان می توانند از این اطلاعات به موقع برای تنظیم شرایط زمین های کشاورزی خود استفاده کرده و از منابع خود به شکل بهینه و بدون هدر رفت استفاده کنند. علاوه بر این، اطلاعاتی که توسط پهپادهای کشاورزی جمع آوری می شود می تواند به کشاورزان کمک کند که میزان آب موجود در مزرعه را به شکل مناسبی تنظیم کنند تا بهترین شرایط رشد برای محصولات خاص ایجاد شود. هنگامی که محصولات زراعی در اثر طوفان و سایر شرایط غیرقابل پیش بینیِ آب و هوایی آسیب دیده اند، می توان از پهپادهای کشاورزیِ مجهز به تجهیزات تصویر برداری استفاده کرد تا میزان محصول از بین رفته مشخص گردد. این کار به طور همزمان به پاکسازی محصولات از بین رفته و بهبود شرایط محصولات باقی مانده کمک می کند؛ همچنین ریسک خطر و هزینه های نگهداری مزرعه را برای کشاورز کاهش می دهد.

کاهش آلودگی با استفاده از پهپاد کشاورزی

فاضلاب کشاورزی -که حاوی کود های صنعتی و سموم دفع آفات است- یکی از دغدغه های بهداشتی است. پهپادهای کشاورزی با بررسی سلامت گیاهان و مشخص کردن نواحی آفت خورده، اطلاعات ارزشمندی را در دسترس قرار می دهند که با استفاده از این اطلاعات، کشاورزان می توانند با هدفمند ساختن کود دهی به گیاهان،  استفاده از کودهای  شیمیایی را کم کنند. همچنین پهپادهای کشاورزی می توانند به تجهیزاتی مجهز باشند که به آنها امکان اسکن زمین و پاشش مقدار دقیق مواد شیمیایی در ارتفاع مناسب و مورد نیاز می دهد. این کار به طرز چشمگیری میزان مواد شیمیایی مورد استفاده را کاهش می دهد و تقریباً باعث کاهش اسپری بیش از حد مواد شیمیایی می شود. توانایی پهپادهای کشاورزی برای انجام تنظیمات در زمان مناسب، تا حد زیادی باعث افزایش بهره ­وری این روش، نسبت به روش های غبار پاشی قدیمی و غیر اصولی شده است.

دسترسی از راه دور به مزارع، می تواند به شناسایی عفونت های باکتریایی یا قارچی گیاهان کمک کند و اقدام سریع در برابر چنین عفونت هایی می تواند کل محصول را نجات دهد. امکان اقدام سریع به کشاورزان این امکان را می دهد تا میزان استفاده از مواد شیمیایی را کنترل کنند که این امر در نهایت توانایی محصول برای غلبه بر بیماری را افزایش می دهد. همه این موارد باعث افزایش کارایی و کاهش انواع و میزان مواد شیمیایی منتشر شده در محیط می شود. در حقیقت، کارشناسان تخمین می زنند که اسپری کردن هوایی سموم از طریق پهپادهای کشاورزی، پنج برابر بیشتر از روشهای سنتی تاثیر دارد. نتیجه نهایی این است که استفاده دقیق از مواد شیمیایی توسط پهپادهای کشاورزی موجب صرفه جویی در هزینه و کمک به محیط زیست می شود.

فناوری پهپاد در حال تحول مداوم برای رفع نیازهای صنعت است. این امکان وجود دارد که در آینده ای نزدیک، کشاورزان بتوانند از سیستمهای اتوماتیک که تمام اطلاعات را در زمان مناسب جمع آوری و به روز می کنند، استفاده کنند. از کاهش هزینه تولید تا بهبود کارآیی، از جمله مزایای اقتصادی واضحی است که فناوری پهپاد سبب آن است. یک چیز مسلم است: پهپادهای کشاورزی برای مقابله با چالش های بیشماری که صنعت کشاورزی در آینده با آن روبرو است، افزایش خواهند یافت. بدون شک پهپادهای کشاورزی علیرغم گرم شدن کره زمین، بخشی جدایی ناپذیر از توانایی رشد صنعت هستند، در حالی که این پهپاد ها همزمان تأثیرات مخرب زیست محیطیِ صنعت کشاورزی بر کره زمین را کاهش می دهند.